Wieża bojowa HITFIST do KTO Rosomak
Pliki do pobrania

Wieża bojowa HITFIST-30P jest dwuosobową wieżą produkowaną we współpracy z firmą Oto Melara. Wieża wyposażona jest w automatyczne działko ATK Mk 44 z dwustronnym podajnikiem ładowania. Dodatkowym uzbrojeniem jest sprzężony karabin maszynowy UKM-2000C.

Wieża służy do zwalczania lekkich pojazdów opancerzonych, w tym transporterów i bojowych wozów piechoty. Może również zwalczać śmigłowce w zawisie i w powolnym locie.

Wieża zapewnia dużą celność i siłę ognia działka stabilizowanego w dwóch płaszczyznach. Posiada łatwy w obsłudze System Kierowania Ogniem z elektrycznym sterowaniem oraz dzienno-nocny System Kierowania Ogniem z kamerą termalną i bezpiecznym dla oczu dalmierzem laserowym. Charakteryzuje się wysoka odpornością balistyczną spełniająca wymagania wg STANAG 4569A.

Istnieje możliwość podwyższenia poziomu ochrony poprzez zastosowanie dodatkowego opancerzenia.

Jako krajowy producent wież HITFIST-30P posiadamy także zdolność prowadzenia przeglądów, serwisowania, napraw, remontów i modernizacji systemów wieżowych tego typu, zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych.

W ramach napraw wież uszkodzonych w trakcie działań bojowych możliwe jest wykonanie nowych korpusów wież, jak i przegląd wraz z wymianą uszkodzonych elementów na nowe. Przy mniejszym zakresie napraw wież prace mogą być realizowane u użytkownika, natomiast pełny zakres napraw oraz modernizacja wież wykonywana jest na terenie naszych zakładów.

Dane techniczne:

  • Załoga – 2 osoby
  • Masa własna – 2410 kg
  • Masa bojowa – 2900 kg
  • Uzbrojenie główne: działko ATK Mk 44 Bushmaster kaliber 30 mm
  • Uzbrojenie pomocnicze:

– sprzężony karabin maszynowy UKM-2000C 1 x 7,62 mm

– wyrzutniki granatów dymnych 6 x 81 mm

  • Elektryczne mechanizmy obrotu i podnoszenia
  • Gotowość do wystrzału (30 mm) – 220 pocisków.

 

Oferta :: Menu
;